Посилання

 
Міністерство молоді та спорту України
 
Донецька обласна державна адміністрація
 

Донецька обласна рада

 

Національний олімпійський комітет України

 

 
 
 
 
ХК "Донбас"


Аналітична довідка щодо розвитку фізичної культури та спорту в Донецькій області

 

Мережа

У зв’язку з проведенням АТО з 29.07.2014 роботу управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації переміщено до м. Слов’янськ, а з 21 жовтня 2014 року до м. Краматорськ.

В прямому підпорядкуванні управління знаходиться 15 обласних організацій та 5 організацій - на фінансовій підтримці. Всі ці організації пройшли процедуру зміни місцезнаходження і відновили свою діяльність на території області, на якій органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі, у містах: Краматорськ – 4 організації, Бахмут – 4, Покровськ – 4, Дружківка – 3, Слов’янськ – 2, Маріуполь – 1, Мирноград – 1, Лиман – 1.

У цілому роботу з розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності в області проводять:

- школа вищої спортивної майстерності;

- Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки;

- Донецький регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»;

- Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та 12 міських та районних центри;

- обласний лікарсько-фізкультурний диспансер;

- обласний центр фізкультурно-оздоровчої роботи;

- 54 дитячо-юнацькі спортивні школи;

- 366 клубів фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості;

- 2 обласні фізкультурно-спортивні товариства, Донецьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

Спортивні споруди

Для проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів на території Донецької області, підконтрольній українській владі, функціонує 3143 спортивні споруди, з них 56 стадіонів, 24 плавальних басейни, 519 спортивних залів, 748 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 253 майданчики з тренажерним обладнанням, 98 майданчиків зі штучним покриттям, 250 футбольних полів, 40 тенісних кортів, 2 льодові споруди, 2 кінноспортивні бази, 2 водноспортивні бази та 1 веслувально-спортивна база.

З 14 баз олімпійської та паралімпійської підготовки на території, підконтрольній українській владі, залишилось лише 2 споруди (обидві у прифронтовій зоні в м. Курахове – плавальний басейн СК «Олімпійський», який зараз не працює, та м. Бахмут – стадіон «Металург»).

Кадрова політика

На території області, яка підконтрольна українській владі, працює 2,8 тис. штатних працівників (на 10 тисяч населення забезпеченість кадрами складає 14 осіб), спеціальну освіту мають 83 % з них.

Штатна чисельність управління складає 17 одиниць (7 посад є вакантними, з 10 працюючих – 2 у відпустці у зв’язку з АТО).

Залучення населення до занять фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю

До занять фізичною культурою і спортом залучено 299 тис. осіб (15,1 % від загальної кількості населення області на території, яка підконтрольна українській владі). Середній показник по Україні складає 12,5%. Серед них фізкультурно-оздоровчою роботою займається 216,5 тис. осіб, спортивною – 82,5 тис. (з них у дитячо-юнацьких спортивних школах регіону займається 22,4 тис. осіб).

Із загальної кількості:

- за місцем проживання населення займається 52,9 тис. осіб;

- за місцем роботи займається 44,6 тис. працівників;

- за місцем навчання займається 91,4 тис. учнів та студентів.

Спорт вищих досягнень, Олімпійська і Паралімпійська підготовка

В області розвивається 35 олімпійських (з них – 2 зимових), 62 неолімпійських видів спорту.

Згідно календарного плану, на 1 червня 2016 року в регіоні проведено 134 обласних змагання, спортсмени області взяли участь у понад 100 Всеукраїнських та 50 міжнародних заходах. Завойовано 520 медалей, в т.ч. 246 – золотих, 124 – срібних, 150 – бронзових, серед них з олімпійських видів спорту – 211, з неолімпійських видів – 231. Спортсменами-інвалідами Донецької області на чемпіонатах світу, кубках світу, чемпіонатах Європи було та Всеукраїнських змаганнях завойовано 72 медалі (29 золотих, 27 срібних, 22 бронзових медалей).

До складу Національних збірних команд України входить 282 спортсмена з олімпійських видів спорту, 211 спортсменів з неолімпійських видів, а також 73 спортсмени-інваліди.

На середину липня 2016 року 21 спортсмен з 10 видів спорту мають ліцензії та нормативи на участь у ХХХІ літніх Олімпійських іграх 2016 року в м. Ріо-де-Жанейро. За підсумками виступів на міжнародних змаганнях 17 спортсменів-інвалідів завоювали ліцензії на участь у ХV літніх Паралімпійских іграх.

З метою підтримки перспективних, талановитих спортсменів і стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в Донецькій області розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 16 березня 2016 року № 198 з 01 квітня 2016 року призначені стипендії перспективним спортсменам Донецької області з олімпійських, неолімпійських видів спорту, спортсменам-інвалідам, які здатні забезпечити успішний виступ на Олімпійських, Паралімпійських, Всесвітніх іграх, Всесвітніх Універсіадах, Європейських іграх, Юнацьких Олімпійських іграх, чемпіонатах і кубках світу та Європи. Їх розміри: 40 стипендій для спортсменів з олімпійських видів спорту, у т.ч.: 20 стипендій – 2-х мінімальних заробітних плат і 20 – 3-х мінімальних заробітних плат (отримують 52 спортсмени), а також 15 стипендій для спортсменів з неолімпійських видів спорту – 2-х мінімальних заробітних плат (отримують 15 спортсменів) та 15 для спортсменів з особливими потребами – 2-х мінімальних заробітних плат (отримують 15 спортсменів).

Також, з метою сприяння розвитку спорту вищих досягнень, вийшло розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації «Про затвердження Порядку виплати одноразових грошових винагород спортсменам та тренерам Донецької області» (від 14.04.2016 № 293). Загальна сума винагород складає 2000,00 тис. грн.